Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach - Projekt "Lepsze jutro"
 
Animator lokalny- ważna osoba
Newsy Animatorzy lokalni- przyszli „przewodnicy” osób niepełnosprawnych w powiecie białobrzeskim spotkali się na spotkaniu szkoleniowym w ośrodku w Olszynce. Poznali harmonogram szczegółowych szkoleń, które rozpoczną się we wrześniu, a zakończą w lutym egzaminem. Po egzaminie dwunastu animatorów zostanie zatrudnionych w projekcie do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dwóch animatorów w każdej z sześciu gmin objętych projektem będzie pracowało z dziesiątką niepełnosprawnych psychicznie i ich opiekunami. Ich rola będzie bardzo wszechstronna, mają pomóc swoim podopiecznym w lepszym funkcjonowaniu w środowisku. Czasami pomoc będzie polegała na rozmowie, czasami na pomocy w załatwianiu spraw urzędowych, czasami na zachęcaniu do różnego rodzaju działań. Najlepiej pokaże to przykład: do uczestniczenia w programie ”Lepsze jutro” zakwalifikowała się między innymi młoda kobieta, która ma stwierdzoną niepełnosprawność psychiczną , pracuje bardzo ciężko, dorywczo, a równocześnie nie zna nominałów monet i banknotów. Animator, który będzie opiekował się nią w przyszłości, podejmie próbę nauczenia jej rozpoznawania pieniędzy.
Przed animatorami jest dużo nauki i wyzwań na przyszłość. Pracę umożliwi im projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - „Lepsze jutro”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu