Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach - Projekt "Lepsze jutro"
 
Kolejny animator
Newsy Program „Lepsze jutro” to nadzieja na poprawę sytuacji życiowej między innymi 39-cio letniej Małgorzaty. Od trzech lat jest bezrobotna. Wcześniej wspólnie z mężem prowadziła własną firmę handlową, to była podstawa utrzymania ich i trójki dzieci. Ale niestety spadło zapotrzebowanie na towary którymi handlowali, rynek kompletnie się załamał… Załamało się też źródło utrzymania rodziny i zaczęły się kłopoty. Od trzech lat Pani Małgorzata bezskutecznie szuka stałej pracy na etat, to jej marzenie. Projekt „Lepsze jutro” może ją do spełnienia marzenia przybliżyć. Jeżeli zostanie animatorem osoby niepełnosprawnej, zacznie odpłatną pracę od lutego, do końca grudnia 2011 roku. Ma nadzieję, że umiejętności jakie nabędzie w przyszłości pozwolą jej ubiegać się o pracę asystenta rodziny.

Podczas szkoleń najbardziej podobały jej się praktyczne ćwiczenia, między innymi ćwiczenie wywiadów. Uczestnicy przeprowadzali je wzajemnie ze sobą, korzystali ze schematu pytań dla pracowników socjalnych. Pytali o to jak dana osoba spędza czas wolny? Jakie są jej relacje z rodziną? Z jakiej pomocy korzysta? W trakcie wywiadów musieli improwizować i zadawać dodatkowe pytania, dzięki którym łatwiej jest określić sytuację. Przyda im się to w ocenianiu sytuacji swoich przyszłych podopiecznych.

Szkolenia przygotowują ich do reagowania, w sytuacjach stresowych. Pani Małgorzata radziła sobie z takimi zadaniami znakomicie. Jest osobą otwartą, z łatwością nawiązuje kontakty z ludźmi. Szkolenia to dodatkowo dla niej, osoby aktywnej możliwość spotykania z ludźmi. Jest zadowolona, że ma powód do wychodzenia z domu i z szansy zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu