Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach - Projekt "Lepsze jutro"
 
Liczby mówią same za siebie
Do 31 grudnia 2011 roku trwa projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe w Białobrzegach „Lepsze jutro”. Jeszcze są szanse na pozytywne zmiany. A tych zmian przez rok i pięć miesięcy było mnóstwo. Najłatwiej jest powiedzieć o tych, które widać w liczbach- o sukcesie poradnictwa społecznego.
Pracownicy socjalni byli dosłownie „na wyciągnięcie ręki” uczestników projektu. Spotykali się, doradzali, podpowiadali, pomagali, między innymi w dochodzeniu praw finansowych. Uzbrojeni w kodeksy, ustawy i rozporządzenia prowadzili krok, po kroku swoich podopiecznych przez meandry formalności. W efekcie 6 osobom ZUS przyznał rentę socjalną. Sprawy dwóch osób są w trakcie rozpatrywania, 2 kolejne kompletują dokumentację konieczną do przyznania renty socjalnej.
Są jeszcze inne konkrety, 6 osobom Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyznał zasiłek stały, 9 otrzymało zasiłek pielęgnacyjny, 2 osoby otrzymały świadczenia pielęgnacyjne. Kolejnych 9 osób otrzymało zasiłek celowy między innymi na zakup opału, leków, żywności, artykułów dziecięcych, podręczników szkolnych i na pokrycie opłat za energię elektryczną.
Niestety dwie osoby mimo skompletowanej dokumentacji, nie otrzymały renty socjalnej. ZUS kierując się odpowiednimi przepisami uznał, że renty w tych dwóch przypadkach się nie należą.
Pozostałe wyniki, to i tak ogromne osiągnięcie. Za tymi liczbami kryją się konkretne osoby. Dla nich to realny wymiar zmian jakie wprowadził w ich życie projekt „Lepsze jutro”.
Zmian niewymiernych jest jeszcze więcej. Najważniejsze, to „…że poczuliśmy, że komuś naprawdę na nas zależy, że ktoś chce żeby nasze życie się polepszyło…” powiedziała jedna z uczestniczek projektu.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu