Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach - Projekt "Lepsze jutro"
 
Kolejny animator
Newsy Program „Lepsze jutro” to nadzieja na poprawę sytuacji życiowej między innymi 39-cio letniej Małgorzaty. Od trzech lat jest bezrobotna. Wcześniej wspólnie z mężem prowadziła własną firmę handlową, to była podstawa utrzymania ich i trójki dzieci. Ale niestety spadło zapotrzebowanie na towary którymi handlowali, rynek kompletnie się załamał… Załamało się też źródło utrzymania rodziny i zaczęły się kłopoty. Od trzech lat Pani Małgorzata bezskutecznie szuka stałej pracy na etat, to jej marzenie. Projekt „Lepsze jutro” może ją do spełnienia marzenia przybliżyć. Jeżeli zostanie animatorem osoby niepełnosprawnej, zacznie odpłatną pracę od lutego, do końca grudnia 2011 roku. Ma nadzieję, że umiejętności jakie nabędzie w przyszłości pozwolą jej ubiegać się o pracę asystenta rodziny.

Podczas szkoleń najbardziej podobały jej się praktyczne ćwiczenia, między innymi ćwiczenie wywiadów. Uczestnicy przeprowadzali je wzajemnie ze sobą, korzystali ze schematu pytań dla pracowników socjalnych. Pytali o to jak dana osoba spędza czas wolny? Jakie są jej relacje z rodziną? Z jakiej pomocy korzysta? W trakcie wywiadów musieli improwizować i zadawać dodatkowe pytania, dzięki którym łatwiej jest określić sytuację. Przyda im się to w ocenianiu sytuacji swoich przyszłych podopiecznych.

Szkolenia przygotowują ich do reagowania, w sytuacjach stresowych. Pani Małgorzata radziła sobie z takimi zadaniami znakomicie. Jest osobą otwartą, z łatwością nawiązuje kontakty z ludźmi. Szkolenia to dodatkowo dla niej, osoby aktywnej możliwość spotykania z ludźmi. Jest zadowolona, że ma powód do wychodzenia z domu i z szansy zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA INTERNET MOBILNY
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach zaprasza do złożenia oferty obejmującej zakup i dostawę 6 szt. mobilnego dostępu do internetu w ramach projektu „Lepsze jutro” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał LudzkiPełna treść ogłoszeniaSzkolenia animatorów projektu "Lepsze jutro"
Newsy
Trwają szkolenia przyszłych animatorów projektu „Lepsze jutro” Wśród osób, które zaangażowały się w uczestnictwo w programie jest między innymi 24 letnia Natalia. Jest osobą bezrobotną, a ponieważ wychowuje córkę, chciałaby pracować blisko domu w okolicach Białobrzegów. Studiuje ekonomię, myślała o prowadzeniu biura rachunkowego, ale bezpośrednia praca z ludźmi bardziej jej odpowiada. Dlatego zgłosiła się do projektu „Lepsze jutro” i ma nadzieję, że wytrwa do końca i zostanie animatorem. Solidnie przygotowuje się do egzaminów z kolejnych szkoleń. Na pytanie z którego szkolenia jest najbardziej zadowolona, z którego najbardziej skorzystała, bez wahania wymienia psychologię. Nie spodziewała się, że profesjonalne szkolenie może tak wiele zmienić. Była osobą nieśmiałą, wystąpienia publiczne , nawet przed niewielką grupą było dla niej wyzwaniem. Podczas studiów ekonomicznych publiczne omówienie tematu, wykonanie prezentacji, zabranie głosu było związane z ogromnym stresem. Rezygnowała z prezentacji, unikała zabierania głosu. Ćwiczenia z psychologii, które przewidywał program „Lepsze jutro” przełamały w niej ten opór. Na ćwiczeniach w grupie dwudziestu osób, które przygotowują się do roli animatorów osób niepełnosprawnych odgrywała scenki, przeprowadzała wywiady. Teraz potrafi zapanować nad zdenerwowaniem, to dla niej ogromne osiągnięcie. Jest przekonana, że taka umiejętność przyda jej się w życiu,” …to już mój mały sukces…” powiedziała Natalia,” …a bez wątpienia zawdzięczam go udziałowi w tym programie...”
Galeria zdjęć ze szkolenia animatorów
Zmiana Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Kapitał Ludzki
Newsy Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 listopada 2010 r. Minister Rozwoju Regionalnego zatwierdziła zmienione Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wytyczne wchodzą w życie 1 stycznia 2011 r., tym samym wydatki ponoszone od 1 stycznia 2011 r. w projektach realizowanych w ramach PO KL muszą być zgodne w Wytycznymi. Szczegóły znajdują się w załączonym ogłoszeniu.


Pełna treść ogłoszeniaZaproszenie do złożenia oferty cenowej na dostawę materiałów biurowych
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi tel. 048 613 34 14 wew. 123
zaprasza do złożenia oferty cenowej na dostawę materiałów biurowych w ramach projektu „Lepsze jutro” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Pełna treść ogłoszeniaZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach, Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi zaprasza do złożenia propozycji cenowej dotyczącej:


Przedmiot zamówienia:

metalowa szafa aktowa wraz z nadstawką - szt. 2, dwudrzwiowa, drzwi uchylne, zamykana zamkiem baskwilowym ryglującym w trzech punktach
i wykończonym uchwytem klamkowym, 4 półki regulowane, kolor – szary, wymiary szafy: szerokość – 90 cm, wysokość – 192 cm, głębokość – 42 cm; wymiary nadstawki: szerokość – 90 cm, wysokość – 50 cm, głębokość – 42 cm.Pełna treść ogłoszeniaListopadowe szkolenia animatorów
Newsy Trwają szkolenia animatorów projektu „Lepsze jutro”.Pierwsze dni listopada upłynęły pod znakiem szkoleń z pracy socjalnej i psychologii. Seria szkoleń z tych zakresów czeka animatorów jeszcze w połowie miesiąca. Od 25 listopada zacznie się nowy cykl szkoleń z rynku pracy i aktywnych metod poszukiwania pracy.
Praca socjalna to według ustawy z 2004 roku to ”…działalność zawodowa mająca na celu pomoc osobom lub rodzinom we wzmocnieniu lub odzyskaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról, oraz tworzeniu odpowiednich warunków sprzyjających temu celowi…”
Szkolenia z psychologii opierały się głównie na ćwiczeniach, które przeprowadzała cała grupa animatorów, czyli dwadzieścia osób. Ćwiczyli komunikację interpersonalną, tak aby była pełna, aby ludzie dobrze rozumieli przekaz. Animatorzy poznawali kanały komunikacji werbalnej, para werbalnej i pozawerbalnej. Szkolenia oceniają jako bardzo profesjonalne, dobrze przeprowadzone i przydatne.

Konferencja inaugurująca projekt
Na zaproszenie na naszą konferencję odpowiedziało ponad 60 osób. Konferencji przewodniczył wicestarosta powiatu białobrzeskiego Artur Pastuszka i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach Teresa Gołębiowska. Wśród uczestników konferencji największą grupę stanowili animatorzy, którzy w przyszłości będą pracować z osobami niepełnosprawnymi psychicznie. Teraz sami przechodzą intensywne szkolenia, a za kilka miesięcy staną się przewodnikami swoich podopiecznych. Będą prowadzić ich ku lepszemu jutru w ich własnych środowiskach. Rozpoznają jakie są ich potrzeby, czy na przykład wznowienie leczenia, będą przypominać o terminach spotkań, zachęcać do udziału w spotkaniach integracyjnych.
Na otwarciu konferencji wicestarosta powiatu białobrzeskiego Artur Pastuszka powiedział: „Zaprosiliśmy państwa dziś żeby poinformować o programach pomocowych jakie realizujemy w powiecie białobrzeskim. Bo przecież miarą społeczeństw jest to, jak traktują ludzi najsłabszych. Mamy duże osiągnięcia w wykorzystywaniu unijnych pieniędzy. Zbudowaliśmy hale sportowe, ale nie tylko to jest ważne. Najważniejszy jest człowiek! Dlatego w powiecie białobrzeskim zabiegamy i to skutecznie o unijne pieniądze żeby zadbać o najsłabszych, o osoby niepełnosprawne w różny sposób, o osoby bezrobotne, którym grozi wykluczenie społeczne. Żyją bardzo często na granicy ubóstwa, nie zdobywają wykształcenia, nie korzystają z dóbr materialnych i kulturalnych, żyją na marginesie społeczeństwa.”
Dyrektor PCPR podkreślała, że animator ma prowadzić i uczyć osoby niepełnosprawne, a nie wyręczać. Pomoc osobom niepełnosprawnym ma uwzględniać ich specyficzne potrzeby, możliwości ale i ograniczenia.


Prezentacja projektu na konferencji


Relacja Kuriera Mazowieckiego z konferencji


Artykuł dotyczący projektu zamieszczony w "Tygodniku Radomskim"


Ogłoszenie
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach, będące realizatorem projektu "Lepsze jutro",
który jest finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
poszukuje:

KANDYDATÓW DO PRACY W CHARAKTERZE DORADCA ZAWODOWY


Treść ogłoszenia
Ogłoszenie
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach, będące realizatorem projektu "Lepsze jutro",
który jest finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
poszukuje:

KANDYDATÓW DO PRACY W CHARAKTERZE PRACOWNIK SOCJALNY


Treść ogłoszenia
Ogłoszenie
Ważne Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach, będące realizatorem projektu "Lepsze jutro",
który jest finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
poszukuje:

KANDYDATÓW DO PRACY W CHARAKTERZE PSYCHOLOGA


Treść ogłoszenia
Strona 5 z 6 << < 2 3 4 5 6 >
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu