Pani Anna
Dodane przez bartez dnia 01/12/2011
Program „Lepsze jutro” to szansa dla 56-letniej Pani Anny. Chce być animatorem . Przez ostatnie dwadzieścia lat szyła i była przekonana, że będzie to robić do końca życia zawodowego, do emerytury. Niestety niewielki zakład w którym pracowała przestał działać. Dlatego bardzo chętnie zgłosiła się do udziału w programie. Nie pracuje od kilku lat, trochę zajmuje się opieką nad wnukami. Ma trójkę dorosłych dzieci.

Już przeprowadzała wywiady z osobami które są niepełnosprawnymi uczestnikami projektu „Lepsze jutro”. To co ją najbardziej zaskoczyło, to brak podstawowej wiedzą, co, gdzie się załatwia. Według niej najbardziej skorzystała ze szkoleń z psychologii i aktywnego poszukiwania pracy. Najbardziej boi się szkolenia i egzaminu z informatyki. Nie miała dotychczas do czynienia z komputerami.

Bardzo polubiła grupę osób, które uczestniczą w szkoleniach, a z której wyłonieni zostaną animatorzy. Jest nieśmiała, dopiero niedawno udało jej się przełamać opór i wypowiada się publicznie. Uwierzyła, że jeszcze może coś w życiu zrobić. To ogromne osiągniecie. Ma średnie wykształcenie, ale jej atutem i przewagą nad młodymi uczestnikami projektu jest doświadczenie życiowe. Według niej projekt trafia w potrzeby ludzi.