Dobro promieniuje
Dodane przez bartez dnia 03/30/2011
Działanie jest dobre, nie ma co się zastanawiać jakie przyniesie skutki, a zazwyczaj efekty zaskakują nas samych i przerastają nasze oczekiwania. Z takiego założenia wychodzi jedna z animatorek projektu „ Lepsze jutro” i …działa. W ostatnim miesiącu poza pracą animatora w projekcie „Lepsze jutro” starała się razem z duchownymi o stworzenie placówki Caritas . Jej zaangażowanie przyniosło efekty przy Parafii Św. Teresy z Avilla, razem z proboszczem stworzyli placówkę Caritas. Podpisali umowę z dyrektorem Caritas w Radomiu na dostarczanie 100 paczek żywnościowych. Oznacza to, że regularnie raz w miesiącu 100 osób będzie dostawało za darmo najpotrzebniejsze, podstawowe produkty żywnościowe .
Animatorka planuje też zbiórkę sprzętu i ubrań przed Świętami Wielkanocnymi. Być może uda się też włączyć nową placówkę Caritas do programu, który gwarantuje dostarczanie 60 kg żywności na kwartał rodzinom w najtrudniejszym położeniu.
Animatorka udowadnia, że w projekcie” Lepsze jutro” znalazła się nieprzypadkowo. Animatorzy, to osoby autentycznie nastawione na pomoc osobom potrzebującym. Założenia projektu dzięki ich aktywności i zaangażowaniu przynoszą oczekiwane owoce.