Integracja na pikniku
Dodane przez bartez dnia 05/25/2011
Najmłodszy uczestnik miał kilka miesięcy i obserwował wszystko z niemowlęcego wózka, najstarszy siedemdziesiąt dwa lata i woził swojego niepełnosprawnego syna w wózku inwalidzkim. To była prawdziwa integracja, przez duże I ! Nie dziesiątki, ale setki osób spotkały się w sobotę na pikniku integracyjnym zorganizowanym w ramach projektu realizowanego przez powiat białobrzeski „ Lepsze jutro”. Piknik odbywał się na terenie Powiatowego Ośrodka Wypoczynkowego „Olszynka” . W pikniku uczestniczyły osoby niepełnosprawne uczestniczące w projekcie „ Lepsze jutro” ich rodziny, opiekunowie, animatorzy, pracownicy projektu i osoby zaangażowane w pomoc niepełnosprawnym. Gośćmi pikniku byli wicestarosta Adam Bolek i członek zarządu powiatu białobrzeskiego Ireneusz Gumowski i przedstawiciele samorządów gminnych.
Na pikniku ważna była wspólna obecność, tak różnych osób: młodych starszych , zdrowych, chorych. Wszyscy świetnie się dogadywali i bawili. Było coś dla ciała i dla ducha. Na początek można było obejrzeć pokaz wyrobów rękodzieła, przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, wystawę fotograficzną „ Białobrzeskie mosty i kaczki. Wszyscy z przyjemnością oglądali występy zespołu „Misz Masz” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. Zaprezentowali tańce ludowe i klasyczne. Zespól folklorystyczny „Sami Swoi” ze Starej Błotnicy zagrał na harmoniach wiązankę najpopularniejszych tańców ludowych. A musztrę paradną pokazała klasa mundurowa z LO w Białobrzegach. Na oglądaniu się nie skończyło, podczas pokazu gimnastyki przez „Klub Energia” wszyscy, nawet ci, którzy poruszają się na wózku ćwiczyli- ruchy były proste i super rozluźniające.
Zabaw i możliwości spróbowania swoich sił było dużo. Można było pograć w kosza, porzucać strzałkami do tarczy, postrzelać z łuku, z broni pneumatycznej. Strażacy i policjanci pokazywali swoje wozy, można było przez chwilę poczuć się stróżem prawa, albo strażakiem. Przebojem była dyskoteka, z przebojowymi piosenkami, tańce trwały przez cały piknik. Nie zabrakło też czegoś dla ciała. Pyszny smalczyk z ogórkami kiszonymi, kiełbaski i piersi kurczaka z grila cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Można było się najeść do syta. Najważniejsze jak mówili uczestnicy było, to, że spędzili bardzo przyjemną sobotę, wśród życzliwych ludzi.


Zdjęcia z pikniku w galerii