Wycieczka do Kazimierza nad Wisłą
Dodane przez bartez dnia 08/31/2011
Pięćdziesiąt osób – uczestników projektu „Lepsze jutro” wyjechało w piątek 26 sierpnia do Janowca i Kazimierza nad Wisłą. To kolejna wycieczka po wyjazdach do teatru, do Bałtowa i Warszawy. Tym razem wycieczka długa i daleka. Do zwiedzania kilka bardzo ciekawych miejsc.
Na początek ruiny zamku w Janowcu. Zamek budowany w pierwszej połowie XVI wieku, pięknie położony nad Wisłą. Przewodnik oprowadził grupę po dziedzińcu zamku, a następnie pokazał ekspozycje wewnątrz. To między innymi makiety pokazujące jak zamek zmieniał się na przestrzeni wieków, elementy wystroju i zbroje. W podziemiach uczestnicy obejrzeli bardzo ciekawą wystawę fajansu stołowego. Niedaleko zamku, po krótkim spacerze skansen i dwór szlachecki. Okazuje się, że wiele urządzeń, jak na przykład krosna tkackie ustawione w spichlerzu, w skansenie wiele osób pamiętało z dzieciństwa. Pamiętali jak ich babcie tkały i robiły chodniki. W dworku zachwycały meble, wyposażenie i sprzęty. Tu też zaskoczenie- wiele osób pamiętało „sówkę” – urządzenie do zdejmowania butów.
Po kolejnych godzinach podróży wygodnym autokarem uczestnikom wycieczki ukazuję się wyjątkowo w tym miejscu kręta Wisła i piękny Kazimierz Dolny. Tutaj spacery po rynku z przewodnikiem, zwiedzanie zabytków i Muzeum Złotnictwa. Wyjątkowa atrakcją był ponad godzinny rejs statkiem po Wiśle. Po obiedzie jeszcze zwiedzanie, upragniony czas wolny i kupowanie pamiątek. Wycieczka z podróżą trwała dwanaście godzin. To było dwanaście przyjemnych i interesujących godzin.Zdjęcia z wyjazdu w galerii